Українська Асоціація Нейрохірургів (УАН) є незалежною самоврядною всеукраїнською громадською організацією.

Асоціація об'єднує на добровільних засадах лікарів-нейрохірургів та лікарів суміжних спеціальностей, які займаються практичною діяльністю, а також науковою і педагогічною роботою.

Основною метою діяльності Асоціації є сприяння розвитку наукових і практичних проблем в галузі нейрохірургії, захист законних інтересів членів Асоціації, сприяння зростанню професіоналізму українських спеціалістів шляхом підвищення їх кваліфікації до рівня міжнародних вимог за допомогою розповсюдження власного досвіду та тісного всебічного контакту з нейрохірургами інших країн світу, що має привести до офіційного визнання українських спеціалістів та їх кваліфікаційних посвідчень за кордоном.

Українська Асоціація Нейрохірургів (УАН) заснована 26 листопада 1993 р у Києві на I з’їзді нейрохірургів України. Зареєстрована Міністерством юстиції України 19 січня 1994 р. (свідоцтво про реєстрацію за № 533).

На 11-ому Міжнародному Конгресі нейрохірургів, який відбувся в липні 1997 року в м.Амстердамі, Українська Асоціація Нейрохірургів була прийнята до Європейської Асоціації нейрохірургічних товариств (European Association of Neurosurgical Societies — EANS) та Всесвітньої федерації нейрохірургічних товариств (World Federation of Neurosurgical Societies — WFNS). Тобто, українські нейрохірурги, які чи не першими з країн СНД створили свою спільноту за принципами, притаманними спілкам медиків і науковців Заходу, увійшли на рівних до іх товариства.

УАН об’єднує 697 нейрохірургів, неврологів, анестезіологів у 33 осередках (за даними на 25.02.2021 р.).

З 1993 р. відбулося шість з'їздів УАН, під егідою УАН відбулися один міжнародний з’їзд, шість з’їздів нейрохірургів України, 23 науково-практичні конференції, 7 семінарів-нарад обласних нейрохірургів України та 3 освітні курси WFNS.

м.Київ, 04050
вул. Платона Майбороди (Мануїльського), 32
тел. 0 44 483-91-98
факс 0 44 483-95-73
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.